OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA DO GÓRZNA

15 października uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy  udali się na wycieczkę do pobliskiego Górzna, malowniczej miejscowości położonej na skraju Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Wyjazd miał charakter rekreacyjno-sportowy. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową w Parku Linowym, gdzie miała możliwość pokonania kilku tras, różniących się pod względem stopnia trudności. Okazało się, że wśród uczestników wycieczki większość osób podeszła do zadania bardzo ambitnie i po odbyciu przeszkolenia – przeprowadzonego przez instruktora, spróbowała swoich sił na najtrudniejszej i najbardziej wymagającej trasie. Przez cały czas uczestnicy mogli liczyć na pomoc i rady instruktora, który czuwał nad bezpieczeństwem młodzieży. Wśród atrakcji Parku Linowego była też możliwość zjazdu tyrolką oraz mini-ściana wspinaczkowa.  Osoby, którym udało się pokonać wszystkie trasy zostały nagrodzone drobnymi upominkami zapewnionymi przez sponsora.

Po sportowych zmaganiach znalazł się jeszcze czas na spacer ścieżką ekologiczną „Szumny Zdrój” w Parku Krajobrazowym, po którym wszyscy z apetytem zjedli obiad w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie.

Do Brodnicy wszyscy wracali zmęczeni, ale zadowoleni z aktywnie spędzonego dnia.

gorz1 gorz2
gorz3 gorz4
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007