OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ZNAJDŹ PRACĘ Z EUROPASS

20 października 2016 roku  Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP  w partnerstwie z Krajowym Centrum Europass i Krajowym Biurem EPALE zorganizowała szkolenie  „Portfolio Europass i platforma EPALE dla przedstawicieli OHP”. 

Udział w nim wzięło 40 pracowników Wojewódzkiej Komendy: pośredników pracy, doradców zawodowych, specjalistów ds. szkoleń oraz wychowawców.

Szkolenie miało na celu  zaprezentowanie funkcjonalności  elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie oraz zalet używania dokumentów Europass na rynku pracy i edukacji w Polsce.

Prowadzący Dawid Wójcicki zaprezentował informacje nt. Europass, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, umożliwiającą obywatelom Europy możliwość skutecznej prezentacji umiejętności i doświadczenia zawodowego, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku edukacji i pracy.

Pan Michał Łużak przedstawił EPALE- wielojęzyczną platformę internetową skierowaną do specjalistów w obszarze uczenia się dorosłych, której głównym celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji, dzielenia się wiedzą, współpracy i wzajemnego doskonalenia kompetencji w obszarze edukacji dorosłych przez wszystkich zainteresowanych.

Szkolenie było prowadzone w dwóch częściach teoretycznej i warsztatowej. Po każdej z części warsztatowych uczestnicy mogli zgłaszać swoje uwagi i wątpliwość prowadzącym.

Po każdym panelu prowadzący byli do dyspozycji uczestników spotkania, ten czas poświęcono na dyskusję oraz indywidualne konsultacje.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający zdobycie nowych wiadomości z zakresu Portfolio Europass oraz EPALE.

EURO4 Prowadzący Dawid Wójcicki zaprezentował informacje na temat Europass.
EURO1 Przedstawiciel EPALE podczas szkolenia.
EURO2 Inicjatorzy szkolenia Kadra EURES Kujawsko-Pomorskiej WK OHP (drugi z prawej Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Michał Krzemkowski) oraz przedstawiciele Europass i EPALE.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007