Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

O KREATYWNOŚCI I PREDYSPOZCJACH

25 listopada 2016 doradcy zawodowi bydgoskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przeprowadzili spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim w celu określenia predyspozycji zawodowych niezbędnych do kreowania własnej kariery zawodowej.

Koniec roku kalendarzowego jest w każdym liceum okresem, w którym uczniowie skupiają swą uwagę wokół spraw istotnych, dotyczących planowania przyszłości edukacyjno-zawodowej. Trzecioklasiści przygotowują się do matur, a uczniowie młodszych klas zaczynają odczuwać presję związaną ze zbliżającą się koniecznością podjęcia decyzji o kierunku dalszego kształcenia.

Podstawą świadomego wyboru drogi edukacji i zaplanowania aktywności zawodowej jest znajomość własnego potencjału w postaci zidentyfikowanych predyspozycji i zainteresowań zawodowych. Rozmowa o tych czynnikach, wpłynęła na duże zaangażowanie uczniów w przeprowadzone zajęcia, ponieważ aktualna sytuacja na rynku pracy mobilizuje ich do świadomego i precyzyjnego podejmowania ważnych decyzji zawodowych.

Spotkanie umożliwiło zapoznanie uczniów z szeroką gamą usług świadczonych przez OHP w zakresie wsparcia młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Duże zainteresowanie wzbudziła oferta prezentowana na portalu dokariery.pl.

OKP 1 Uczniowie zapoznają się z materiałami reklamowymi portalu dokariery.pl.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007