OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ORIENTACJA ZAWODOWA W NAKIELSKIEJ ŻEGLUDZE

Dnia 8 listopada 2017 roku pośrednik pracy wraz doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle  uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Celem spotkania była promocja działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle, zaprezentowanie założeń i celów projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI” oraz określenie predyspozycji i preferencji zawodowych uczestników.

Na wstępie  pośrednik pracy zachęcał uczniów do korzystania z usług oferowanych przez MCK. Przedstawił i omówił usługi w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Uczestnicy dowiedzieli się o możliwościach skorzystania z pomocy doradcy zawodowego przy określaniu predyspozycji zawodowych, rozwijaniu kreatywności, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Doradca zawodowy przeprowadził wśród uczniów testy preferencji zawodowych, podczas których  uczestnicy mogli skonfrontować swoją wizję zainteresowań i zdolności, które są istotnym elementem w procesie wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Następnie młodzież została zapoznana z ofertami pracy, które dostępne są w nakielskiej jednostce oraz przedstawiono im prawidłowe wypełnienie ankiety poszukującego pracy. Na zakończanie uczestnicy otrzymali materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności i danych teleadresowych nakielskiego MCK oraz zachęcono ich do korzystania ze strony dokariery.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji na temat rynku pracy, edukacji oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

OZ 1 Pośrednik Pracy zapoznaje młodzież ze specyfiką funkcjonowania Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią .
OZ 2 Doradca zawodowy podczas przeprowadzania testów z uczestnikami spotkania.
OZ 3 Uczniowie podczas wypełniania testu sprawdzającego predyspozycje zawodowe.

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007