OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada 2017 r. młodzież z inowrocławskiego hufca odwiedziła Szkołę Podstawową nr 2 w celu przeprowadzenia zajęć związanych ze zbliżającym się świętem.

Przygotowania do tego spotkania zaczęły się już w świetlicy tutejszej jednostki, gdzie młodzież w ramach kola plastycznego ćwiczyła wykonanie symboli kojarzących się ze Świętem Niepodległości. Dzięki temu uczestnicy mogli być wsparciem dla swoich młodszych kolegów podczas robienia kotylionów i flag.  Zajęcia manualne poprzedzone były pogadanką na temat genezy nadchodzącej uroczystości. Okazało się, iż młode pokolenie chętnie brało udział w rozmowie nawiązującej do wydarzeń historycznych dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie wszyscy z dużym zaangażowaniem zabrali się do wykonywania kotylionów, których przygotowanie wymagało dużego nakładu pracy   i cierpliwości. Później wykonano flagi narodowe. Na zakończenie zajęć wszyscy z dumą prezentowali efekty swojej pracy.

Przedsięwzięcie miało za zadanie nie tylko rozwijanie zdolności plastycznych, ale również promowanie wartości patriotycznych. Spotkanie to stało się doskonałą okazją do przeprowadzenia lekcji historii w niecodzienny sposób.

PI 1 Zajęcia koła plastycznego
PI 2 Uczestnicy podczas wykonywania symboli narodowych
PI 4 Pamiątkowe zdjęcie z własnoręcznie wykonanymi kotylionami i flagami

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007