OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO  W BYDGOSZCZY

17 listopada bieżącego roku w Bydgoszczy odbył się XV Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP połączony z konkursem wiedzy o sporcie.

Celem turnieju była popularyzacja sportu wśród młodzieży, propagowanie zasad współzawodnictwa, oraz współdziałania w zawodach sportowych, propagowanie zdrowego trybu życia poprzez dbałość o zdrowie i rozwój fizyczny.

Turniej odbył się w Zespole Szkół dla Dorosłych. Otwarcia dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP Michał Krzemkowski, Komendant Hufca Pracy w Bydgoszczy Justyna Słowik oraz dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych Arleta Górka.

Uczestniczyły w nim reprezentacje wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia oraz Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia i Włocławka. Każda reprezentacja  składała  się z 3 dziewcząt, 3 chłopców oraz osoby biorącej udział w konkursie wiedzy „Letnie Igrzyska Olimpijskie w Brazylii”. Ekipy zostały wyłonione dzięki eliminacjom, które odbyły się wcześniej w poszczególnych jednostkach.

Test z zakresu wiedzy o sporcie obejmował 24 pytania. Z relacji młodzieży wynikało, iż nie należał on do łatwych. Najlepiej poradził sobie Dominik Szulc ze Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu zajmując I miejsce, II miejsce zdobył Grzegorz Majchrzak reprezentujący Hufiec z Bydgoszczy natomiast III przypadło w udziale przedstawicielowi Hufca Pracy z Inowrocławia.  

Rozgrywki odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje podczas, których przy sześciu stołach zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Kolejny etap to finał, w którym ponownie zmierzyli się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano 3 decydujący set.

W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna Środowiskowego Hufca Pracy z Włocławka, na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Inowrocławia, natomiast na trzecim - reprezentacja z hufca toruńskiego.  W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Paulina Kucińska z Brodnicy. Drugie miejsce przypadło w udziale Klaudii Żyrek, trzecie Paulinie Wyszyńskiej reprezentantkom hufca włocławskiego. Wśród chłopców pierwsze miejsce uzyskał Łukasz Czyżewski z Włocławka, drugie – Bartosz Winkowski z Bydgoszczy, a trzecie – Mateusz Beck z Torunia.

Reprezentacja hufca włocławskiego jako drużyna zwycięska została uhonorowana Pucharem Wojewódzkiego Komendanta OHP.  Uczestnicy konkursu, którzy zajęli  pierwsze, drugie  
i trzecie miejsce w grupie dziewcząt i chłopców otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe w postaci plecaków i toreb sportowych. Wręczenia nagród oraz uroczystego zakończenia Turnieju dokonali Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Toruniu Michał Krzemkowski wraz z Komendant bydgoskiego Hufca Pracy Justyną Słowik.

 

TEN5 Laureaci Turnieju z opiekunami oraz gospodarzem Turnieju – Komendantem Hufca Pracy w Bydgoszczy Justyna Słowik (pierwsza z lewej) oraz Zastępcą Wojewódzkiego Komendanta OHP Michała Krzemkowskiego (szósty z lewej).
TEN1 Konkurs wiedzy o sporcie
TEN2 W trakcie rozgrywek
TEN4 Przedstawicielka zwycięskiej reprezentacji z Włocławka wraz z Zastępcą  Wojewódzkiego Komendanta Michałem Krzemkowskim oraz Komendantem bydgoskiego Hufca Pracy Justyną Słowik
   
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007