OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W INOWROCŁAWIU ROZMAWIAMY O UZALEŻNIENIACH

W dniu 29 listopada 2016 roku w odbyło się spotkanie uczestników inowrocławskiego Hufca Pracy z pracownikiem Ośrodka Profilaktyki i Uzależnień Panią Joanną Kotuniak – Wiśniewską. Zajęcia dotyczące uzależnień, zostały zorganizowane w ramach programu „Stop Agresji i Przemocy”.

Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na mechanizmy powstawania uzależnień oraz niebezpieczeństwa jakie one ze sobą niosą. Uczestnicy spotkania zapisywali na kartkach znane rodzaje uzależnień i umieszczali je na przygotowanej mapie. Dzięki temu zadaniu młodzież ustaliła, które z nałogów  najczęściej spotykają młodych ludzi. Następnie  uczniowie mieli możliwość odegrania scenek sytuacyjnych, a tym samym wczucia się w rolę osób uzależnionych i współuzależnionych.

Inowrocławscy uczestnicy aktywnie brali udział w zorganizowanych zajęciach. Młodzież z dużym zainteresowaniem dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz zadawała pytania osobie prowadzącej warsztaty. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

RU 1 Uczestnicy podczas pogadanki o uzależnieniach
RU 2 Młodzież podczas przygotowywania mapy uzależnień.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007