OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DRZWI OTWARTE PPP W GOLUBIU-DOBRZYNIU

23 listopada 2017 w Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się drzwi otwarte Punktu Pośrednictwa Pracy. Uczestnicy mieli szansę spotkać się z pośrednikiem pracy, doradcą zawodowym, doradcą EURES oraz wolontariuszkami OHP z Włoch i Austrii.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali mieszkańcy powiatu golubsko-dobrzyńskiego oraz uczniowie klasy III Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

W trakcie pierwszej części uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą PPP, jak również poznać zasady pisania CV. Dalszą część spotkania poprowadził doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu Mariusz Łukasiak. Uczestnicy odbyli trening kreatywności, a także poznali zasady skutecznej komunikacji. W czasie zarówno grupowych jak i indywidualnych ćwiczeń uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoje umiejętności w  tym zakresie.

Kolejna część spotkania poświęcona była współpracy zagranicznej OHP.
Kwestie związane z organizacją wyjazdów omówił Dawid Nowak, odpowiedzialny w Wojewódzkiej Komendzie OHP w Toruniu za międzynarodowe pośrednictwo pracy w ramach sieci EURES. Wolontariuszki - Marta i Laura przeprowadziły quiz na temat krajów, z których pochodzą sprawdzając wiedzę uczestników w tym zakresie oraz odpowiadały na wszystkie pytania zgromadzonych.

Podczas wydarzenia uczestnicy zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez portal dokariery.pl, pt. „Zeszyty do kariery”.

OTW4 Uczestnicy Drzwi Otwartych z „Zeszytami do kariery”.
OTW1 Praca w grupach.
OTW2 Podczas wypełniania „trzyminutowego testu”.
OTW3 Wolontariuszki Laura i Marta w trakcie Quizu.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007