OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY” TARGI PRACY W TORUNIU                                                                         

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu zorganizowało 16 listopada 2017 roku Targi Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu. Inauguracja targów wpisała się w obchody „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”.

Targi pracy skierowane były do młodych osób, które poszukują pracy i pragną zdobywać doświadczenie zawodowe. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy stałej, krótkoterminowej zarówno w kraju, jak i za granicą, które zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców.  Można było również skorzystać z indywidualnych porad z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu. Dowiedzieć się jak zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe poprzez komunikacje werbalną. Na zaproszenie Młodzieżowego Biura Pracy w Toruniu Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy Oddział w Toruniu zorganizowała punkt konsultacyjny, w którym pracownik PIP udzielał porad z zakresu prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Istniała także możliwość rozmowy z  doradcami EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu w zakresie podejmowania prac za granicą.

Podczas targów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brali udział w grze „Chłopska Szkoła Biznesu”, która kształtuje wśród młodych ludzi postawy przedsiębiorcze.  Stoisko Młodzieżowego Biura Pracy cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Uczestnicy targów otrzymywali zeszyty ufundowane przez portal dokariery.pl. promujące konkurs, w którym do wygrania są cenne nagrody. Oprócz udzielania informacji o dostępnych ofertach pracy i możliwości zatrudnienia na lokalnym rynku zachęcano również młodzież do korzystania z oferty edukacyjnej oferowanej przez Środowiskowy Hufiec Pracy  w Toruniu.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu przy współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Toruniu zapowiadają zorganizowanie kolejnego tego typu imprezy z uwagi na duże zainteresowanie wśród młodzieży.

JES4 Promocja konkursu organizowanego przez portal dokariery.pl
JES1 Inauguracja Targów Pracy 2017 „Jestem Przedsiębiorczy”
JES2 Uczestnicy Targów Pracy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu
JES3 Uczestnicy „Chłopskiej Szkoły Biznesu” podczas rozgrywek

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007