Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PROJEKT „OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ YEI” – CZĘŚĆ PRAKTYCZNA KURSU PRAWA JAZDY KAT. B

Czworo uczestników projektu „Obudź swój potencjał YEI” realizowanego przez CEiPM Bydgoszcz bierze udział w części praktycznej kursu na prawo jazdy kat B.

Młodzież uczy się jak przygotować pojazd do jazdy, a także sprawdzić stan techniczny podstawowych elementów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy. Pod okiem instruktorów Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy młodzi ludzie ćwiczą swoje umiejętności na placu manewrowym oraz  na ulicach Bydgoszczy.

Uczestnicy przygotowują się do egzaminu wewnętrznego i państwowego w bydgoskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wykorzystując różnorodne materiały szkoleniowe, w tym zestawy multimedialne. Udział w kursie prawa jazdy kat. B wynika z Indywidualnych Planów Działania i zwiększa atrakcyjność na rynku pracy młodych ludzi w ich nowych zawodach, uzyskiwanych w trakcie projektu.

Wsparcie młodzieży w wieku 18-25 - dofinansowywane z Funduszy Europejskich w formie projektu „Obudź swój potencjał YEI” - realizowane jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

pr2 Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu.
pr1 Zapoznanie z podstawowym wyposażeniem Toyoty Yaris, rodzajem auta, na którym od sierpnia 2016 w bydgoskim WORD prowadzone są egzaminy praktyczne.

obudz 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007