OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KWESTA NA RZECZ ESHUMACJI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

41 uczestników oraz 13 osób kadry WK OHP w Toruniu zakończyło kwestowanie w województwie kujawsko-pomorskim na rzecz ekshumacji i identyfikacji żołnierzy wyklętych, zbierając pieniądze dla Fundacji Niezłomni.

Kwesta zorganizowana została na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, z którą jednostki OHP współpracują już drugi rok z kolei.

Fundacja poszukuje ukrytych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru. Działania te mają na celu identyfikację i zorganizowanie żołnierzom uroczystego i godnego pochówku.

Młodzież oraz kadra jednostek WK OHP z Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia oraz Włocławka wyposażona w identyfikatory i w puszki i ulotki Fundacji Niezłomni kwestowała na cmentarzach zbierając nie tylko pieniądze, ale również rozmawiając z osobami odwiedzającymi groby swoich bliskich na temat tragicznej historii „Żołnierzy Wyklętych”.

Zbiórka pieniędzy była dla naszych uczestników lekcją historii, dzięki której młodzież nie tylko zaznajomiła się z historią antykomunistycznej działalności, ale również umocniła w ich poczucie patriotyzmu i empatii wobec losu pomordowanych żołnierzy.

kwe4 kwe8
kwe1 kwe2
kwe3 kwe5
kwe7 kwe9
kwe12 kwes6
kwe10 kwe11

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007