OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 MALI  EKOLODZY W „KLUBIE MALUCHA”

W dniu 16 listopada 2016r. młodzież z inowrocławskiego hufca przeprowadziła zajęcia  w zaprzyjaźnionym mini - przedszkolu w najmłodszej grupie dzieci.

Podczas pobytu w „Klubie Malucha” uczestnicy koła ekologicznego mieli zadanie zachęcić najmłodsze dzieci do segregowania odpadów oraz nauczyć je, że śmieci można ponownie wykorzystać w ciekawy sposób. Na początku spotkania wychowawca powitał wszystkich i zapoznał uczestników z planowanym przebiegiem zajęć, które odbyło się pod hasłem „Mali Ekolodzy”. Następnie młodzież z hufca pomogła maluchom wykonać plakat, który miał zobrazować kształty i kolory pojemników na odpady. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość dopasowania wcześniej zgromadzonych różnorodnych odpadów w odpowiednie miejsca na przygotowanym plakacie. Podczas kolejnego etapu wizyty w przedszkolu maluchy stanęły na wysokości zadania i doskonale poradziły sobie z ponownym wykorzystaniem rzeczy przyniesionych przez uczestników hufca. Efektem pracochłonnych zajęć były pomysłowe, kolorowe prace. Pod koniec spotkania mali i duzi uczestnicy zapewnili, że zawsze będą dbać o przyrodę i środowisko naturalne.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do zintegrowania dwóch pokoleń. Młodzież doskonale odnalazła się w roli opiekunów, odkrywając w sobie wiele pozytywnych cech. W nagrodę przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Całe spotkanie przebiegło w radosnej, sympatycznej atmosferze.

EKOL5 Pamiątkowe zdjęcie
EKOL1 Uczymy się zasad segregacji odpadów
EKOL2 Żyjemy w zgodzie z przyrodą!
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007