OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MUZYCZNA LEKCJA PATRIOTYZMU

7 listopada  2016 roku na zaproszenie Seniorów z Podgórskiego Walczyka, grupa młodzieży z toruńskiego hufca udała się do klubu działającego przy toruńskim Domu Muz na Podgórzu, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy hufca razem z Seniorami i uczniami SP 10 wspólnie śpiewali znane wszystkim piosenki i pieśni patriotyczne. Okazuje się ,że muzyka łączy pokolenia i jest wspaniałym pretekstem, aby przypomnieć sobie na czym polegała walka o  to, aby dziś można było żyć w wolnym kraju. Słowa śpiewanych piosenek przypomniały, że wolność nie jest dana raz na zawsze, że wymaga poświęceń i troski. Bardzo ważny, podczas spotkania, był fakt integracji międzypokoleniowej, świadomość, że młodzież może spotkać się z Seniorami i wspólnie uczcić jedno  z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Bardzo dziękujemy Pani Kazimierze Matlakiewicz- przewodniczącej Podgórskiego Walczyka  oraz wszystkim Seniorom   za wspaniałe przyjęcie i zaproszenie.  Z niecierpliwością czekamy na wspólne kolędowanie.    

 

z1 Chór Seniorów „Podgórski Walczyk”
z2 Wspólne zdjęcie z Seniorami
z3 Uczestnicy hufca.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007