OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 „NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ” -  SPOTKANIE AUTORSKIE  Z MARCINEM TYBURCZYM

W dniach 22-28 listopada uczestnicy bydgoskiego hufca uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Nie daj się wciągnąć – uzależnienie od alkoholu, narkotyków i dopalaczy”.

Były one prowadzone w ramach programu wojewódzkiego „Bądź świadomy”, którego celem było miedzy innymi kształtowanie i promowanie pozytywnych wzorców zachowań poprzez uświadomienie zagrożeń wynikających ze stosowania substancji psychoaktywnych. Podsumowaniem warsztatów było uczestnictwo młodzieży w spotkaniu autorskim zatytułowanym „ Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni”. Prowadził je dyrektor projektu pod tą samą nazwą, będący przedstawicielem Fundacji Latarnia pan Marcin Tyburczy.

Podczas spotkania poruszył on problemy uzależnienia od alkoholu, narkotyków w tym dopalaczy. Opowiedział o trudnej drodze, którą musiał przejść, aby wyzwolić się z nałogów.

Wstrząsające i prawdziwe historie  pana Marcina  ukazywały realia walki i cenę, którą musiał zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów. Informacje te były oparte na historii życia prelegenta i prawdziwym świadectwie  z jego  życia.    

Wstrząsające przeżycia, konsekwencje i skutki takiego życia,  walka, jaką musiał stoczyć by żyć w wolności bez nałogów były przejmujące i wstrząsnęły wszystkimi uczestnikami tego spotkania. Podczas zajęć były pokazywane  prezentacje multimedialne oraz  krótkie wręcz  przerażające filmy. Dodatkową atrakcją były wykonywane na żywo przez Marcina Tyburczego utwory hiphopowe o treściach w pełni zgodnych z przesłaniem prowadzonych zajęć.

Młodzież podziękowała prowadzącemu za bardzo sugestywne prowadzenie zajęć, miłą atmosferę, otwartość oraz prezentowaną muzykę i teksty utworów.

Pan Marcin Tyburczy wyraził opinię, że  ma nadzieję iż warsztaty spełniły oczekiwania   uczestników i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w przyszłości.

NIEDAJ1  
NIEDAJ2 NIEDAJ3
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007