OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NIEZŁOMNY JEST W TOBIE – KWESTA I PAMIĘĆ O ZMARŁYCH  W GRUDZIĄDZU

W dniach 29 – 30 października 2018 roku uczestnicy OSiW pod opieką wychowawcy Jakuba Gertner po raz drugi uczestniczyli w organizowanej przez fundację „Niezłomni” kweście na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych”. To całoroczna zbiórka pieniędzy prowadzona przede wszystkim w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w całej Polsce i w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca.         
Zebranymi pieniędzmi wspieramy prace ekshumacyjno – identyfikacyjne. Datki zbierane w czasie kwest pozwalają finansować prace prowadzone systematycznie przez Fundację Niezłomni. Fundacja Niezłomni poszukuje  miejsc pochówków, ekshumuje, dokonuje identyfikacji genetycznych a także organizuje uroczyste pogrzeby Żołnierzy Niezłomnych.          
Pogoda nie rozpieszczała kwestujących uczestników, ale tak szczytny cel dawał silę i zadowolenie. Konstruktywne spędzanie czasu wolnego jest jednym z elementów pracy z młodzieżą naszego Ośrodka. Dla młodzieży było nowe doświadczenie, które może zaowocować pożądanymi zachowaniami młodych ludzi przy wkraczaniu w dorosłość.

Dnia 30 października 2018 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu z inicjatywy Rady Młodzieży wraz z opiekunem p. Magdaleną Kujawa wyszli natomiast na grudziądzki cmentarz celem uporządkowania zaniedbanych lub zapomnianych nagrobków. Młodzież chętnie uczestniczyła tym bardziej, że pogoda sprzyjała takim działaniom. W trakcie prac porządkowych uczestnicy mieli okazję zobaczyć i złożyć na nagrobku grudziądzkiego mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego. W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy powrócili do Ośrodka, gdzie odbyła się dyskusja dotycząca minionych zajęć.

nieg1 nieg2
nieg3 nieg4
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007