Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BUDOWANIE WŁASNEJ MARKI A PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

14 i 15 listopada 2016 roku Młodzieżowe Biuro Pracy w Bydgoszczy zorganizowało zajęcia z uczniami w celu omówienia zagadnień związanych z budowaniem pozycji na rynku pracy poprzez promocje własnej marki.

Wydarzenie odbyło się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy miały formę dyskusyjno-warsztatową.

Podczas rozmów na temat budowania własnej marki rozważano kwestie związane z czynnikami wpływającymi na indywidualną pozycję na rynku oraz omówiono ścieżkę kreowania własnego potencjału, począwszy od domu rodzinnego, przez szkołę, po otoczenie. Pośrednik pracy podkreśliła, iż pozycję na rynku pracy buduje się  poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju działalnościach, m.in. staże, praktyki, prace krótkoterminowe lub wolontariat. Jako przykład posłużył dokument CV EUROPASS, w którym przedstawiane są umiejętności uzyskane w trakcie wykonywania różnych prac.

W części praktycznej młodzież miała za zadnie stworzenie nazwy dla własnej działalności oraz nadanie loga. Podczas burzy mózgów powstały ciekawe projekty. W podsumowaniu każda grupa zaprezentowała swoje prace.

W trakcie spotkania promowano sieć EURES oraz portal „dokariery.pl”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w zakresie szkoleń i ofert pracy.

f1 Pośrednik pracy podczas omawiania czynników wpływających na budowanie marki.
f2 Materiały szkoleniowe

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007