OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

REGIONALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY AKTYWNEJ W TORUNIU

W dniach 18-19 listopada 2016 roku w Toruniu odbyło się Regionalne Spotkanie Młodzieży Aktywnej.

W spotkaniu udział wzięły Kluby Aktywnych wraz z opiekunami oraz opiekunami Wojewódzkich Klubów z Łódzkiej, Pomorskiej, Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy oraz CKiW w Dobieszkowie.

Na początku młodzież uczestniczyła w zajęciach integracyjnych oraz omówiła sposoby radzenia sobie z bieżącymi problemami w pracy samorządowej. Następnie uczestniczyła w zajęciach motywujących do podejmowania działań i inicjatyw społecznych. Poprowadził je Wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Michał Jakubaszek. Opowiedział o swoich doświadczeniach jako osoby aktywnie działającej na rzecz innych, zachęcał młodzież do utrzymania aktywności społecznej. Dyskutowano nad zasadnością i rolą Młodzieżowych Rad Miast.

Po części warsztatowej przyszła kolej na część rekreacyjną. Uczestnicy poznali Toruń, jego najpiękniejsze miejsca, wzięli udział w pokazach interaktywnych w Domu Legend Toruńskich.

Okazją do jeszcze lepszego poznania się oraz integracji była wizyta w Escape Room.  Podczas gry młodzież wykazała się pomysłowością, sprytem, a przede wszystkim umiejętnością pracy zespołowej.

Na zakończenie dnia i rozładowania emocji uczestnicy korzystali z toruńskiego Parku Trampolin. Celem zajęć było propagowanie aktywności fizycznej poprzez dobrą zabawę w gronie przyjaciół.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od warsztatów plastycznych, podczas których wykonywano dekoracje świąteczne dla Hospicjum Nadzieja, z którym współpracuje toruński Klub Aktywnych. Młodzież przygotowała plakaty, które rozweselą sale podopiecznych hospicjum.

Po warsztatach przyszła kolej na wizytę w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Jest to instytucja kultury, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, przede wszystkim poprzez interaktywną prezentację wybranych zagadnień. Młodzież osobiście przeprowadzała eksperymenty oraz ciekawe, nieraz zabawne doświadczenia.

Ostatnim punktem programu była wizyta w żywym Muzeum Piernika. Pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej uczestnicy poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto a następnie przy użyciu drewnianych form wykonali toruńskie specjały.

Na zakończenie podsumowano i umówiono spotkanie oraz dokonano jego ewaluacji. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami. W przyszłym roku organizatorem spotkania będzie Łódzka Wojewódzka Komenda OHP.

REG14 Uczestnicy spotkania prezentują przygotowane dla Hospicjum Nadzieja plakaty.
REG2 Spotkanie z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia Michałem Jakubaszkiem.
REG5 W Domu Legend Toruńskich.
REG7(1) Przed Domem Mikołaja Kopernika.
REG8 W "Open the door".
REG9 Warsztaty plastyczne
REG11

 

Doświadczenia w Centrum Nowoczesności "Młyn wiedzy".

 

REG13

Przygotowanie pierników.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007