OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W MCK NAKŁO

W dniach 13-15 listopada 2017 roku pośrednik pracy oraz doradca zawodowy zorganizowali w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią zajęcia dla młodzieży z technikum logistycznego w Więcborku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Na wstępie zapoznano uczniów z działalnością Młodzieżowego Centrum Kariery. Pośrednik  pracy zachęcał uczniów do korzystania z usług oferowanych przez MCK. Przedstawił i omówił usługi w zakresie pośrednictwa pracy oraz zaprezentował założenia i cele projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”.

Celem zajęć była ocena cech osobowości człowieka przedsiębiorczego, diagnoza zdolności, a także propagowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, które w dzisiejszych czasach są uznawane za jedne z najbardziej cenionych cech. Osobę przedsiębiorczą cechuje gotowość do podejmowania zadań, rozpoczynania samodzielnej pracy oraz pomocy. To najczęściej ludzie aktywni, pomysłowi, energiczni, posiadający inicjatywę, ceniący sobie niezależność. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie filmów pt. „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?” oraz „Spacer po zawodach”. Każdy uczestnik materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności i danych teleadresowych nakielskiego MCK.

Następnie uczestnicy wypełniając testy z zakresu określania predyspozycji zawodowych mogli zapoznać się ze swoimi mocnymi stronami oraz z obszarami nad którymi powinni jeszcze popracować. Doradca zawodowy odpowiadał na pytania uczniów, dotyczące możliwości i kierunków dalszej edukacji, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz kształtowania umiejętności i cech, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania na rynku pracy. Zainteresowane osoby mogły wypełnić ankietę poszukującego pracy. Na zakończenie młodzież zapoznała się także z portalem dokariery.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji na temat rynku pracy, edukacji oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

stpn1 Pośrednik Pracy zapoznaje młodzież ze specyfiką funkcjonowania Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią.
stpn2 Doradca zawodowy podczas prezentacji filmu.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007