OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WE WŁOCŁAWKU

Włocławskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  aktywnie włączyło się  w obchody   Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbywającego się pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

15 listopada br. na zaproszenie Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku, specjalista ds. rozwoju zawodowego  przeprowadziła spotkania z  młodzieżą, które przebiegały pod nazwą „Pracownik-Pracodawca”. Tematyka została dostosowana do zainteresowań i potrzeb młodzieży  wychodzącej na rynek pracy. Zajęcia miały na celu rozwijanie postaw przedsiębiorczych, zapoznane z pojęciem przedsiębiorczości zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Młodzież podejmowała dyskusję na temat umiejętności potrzebnych do znalezienia atrakcyjnej pracy  oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zajęcia te pozwoliły młodzieży zastanowić się, że kreatywność, pomysłowość, dynamizm i aktywność to predyspozycje, które są  pożądane na rynku pracy  i powinny cechować nowoczesnego przedsiębiorcę.

Spotkanie z młodzieżą było też okazją do zaprezentowania ECAM-u jako platformy dla młodych ludzi poszukujących pracy. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z założeniami i  regulaminem konkursu pt.”Zeszyty do kariery”. Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała konkursowe zeszyty.

STP2 Młodzież podczas prezentacji zeszytów konkursowych.
Obraz Podziękowanie dla CEiPM  za udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007