Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 TARGI PRACY W TORUNIU                                                                                                        

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu po raz kolejny zorganizowało 9 listopada 2016 roku Targi Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Zastępca Komendanta Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu Michał Krzemkowski oraz Dyrektor CEiPM w Toruniu Beata Polkowska. Gośćmi toruńskich Targów byli m.in.: Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, Pan Karol Maria Wojtasik Radny Miasta Torunia, Pani Katarzyna
Nowicka – Skuza Zastępca  Dyrektora Wydziału Edukacji UMT, Pan Janusz Bokser Kierownik CIiPKZ WUP w Toruniu, Pani  Bożena Pszczółkowska-Rudnicka Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia.

Targi pracy skierowane były do młodych osób, które poszukują pracy i pragną zdobywać doświadczenie zawodowe. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy stałej, krótkoterminowej zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Telmon, GP People, Grupa Progres, Job-Impulse, Restauracja Da Fulvio, New York Pizza Department.  Można było również skorzystać z indywidualnych porad z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu. Dowiedzieć się jak zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe poprzez komunikacje werbalną. Na zaproszenie Młodzieżowego Biura Pracy w Toruniu Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy Oddział w Toruniu zorganizowała punkt konsultacyjny, w którym radca prawny z PIP-u udzielał porad z zakresu prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Istniała także możliwość rozmowy z  doradcami EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu w zakresie podejmowania prac za granicą. Ofertę szkoleniowa skierowana do młodzieży przedstawili przedstawiciele instytucji szkoleniowych: Vogel & Partnerzy, CKU oraz Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”.

Młodzież miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy „Młody człowiek zna ten świat”. Zakres tematyki obejmował następujące kategorie: UE, geografia, film i muzyka, prawo pracy, sport oraz znajomość portalu ECAM/dokariery.pl  Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja 2-4 Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, reklamujące portal ECAM/dokariery.pl.

Podczas targów znalazło się także stoisko promujące konkurs „Zeszyty do kariery”. Młodzież była bardzo zainteresowana i deklarowała chęć uczestnictwa w rozpisanym przez ECAM przedsięwzięciu.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu przy współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Toruniu zapowiadają zorganizowanie kolejnej tego typu imprezy, z uwagi na duże zainteresowanie wśród młodzieży.

TTOR1 Uroczyste otwarcie Targów Edukacji i Pracy Toruń 2016.
TTOR2 Promocja konkursu „Zeszyty do kariery”.
TTOR3 Uczestnicy Targów Edukacji i Pracy Toruń 2016.
TTOR4 Uroczyste wręczenie nagród konkursu „Młody człowiek zna ten świat”.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007