OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TARGI PRACY W BYDGOSKIM CENTRUM TARGOWO-WYSTAWIENNICZYM

Dnia 27 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyły się Targi Pracy.

Jest to cykliczna impreza, w której wzięło udział kilkudziesięciu wystawców. Swoją ofertę prezentowali pracodawcy z Bydgoszczy i najbliższych okolic oraz instytucje zajmujące się działalnością rynku pracy. Wśród zwiedzających dominowali poszukujący konkretnych ofert zatrudnienia ale było też duże grono osób zainteresowanych podnoszeniem swoich  kwalifikacji i umiejętności zwiększających szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Tym oczekiwaniom wyszli na przeciw pracownicy CEiPM.

Pośrednik pracy/ asystent EURES informowała o zasadach korzystania z usług Młodzieżowego Biura Pracy. Każdy zainteresowany miał możliwość zarejestrowania się i otrzymywał informacje na temat wolnych stanowisk pracy. Osobom myślącym o karierze zawodowej za granicą przedstawiano wiadomości o wyjazdach w ramach pośrednictwa pracy EURES oraz doradzano jak bezpiecznie przygotować się do wyjazdu za granicę.

Odwiedzający nasze stanowisko mogli także skorzystać z pomocy doradcy zawodowego , który udzielał wskazówek jak prawidłowo redagować  dokumenty aplikacyjne, wskazywał na możliwości  uzyskania wsparcia w procesie planowania przyszłości edukacyjno-zawodowej oraz zapoznawał z usługami świadczonymi w tym zakresie.

Na stoisku udostępniono również materiały i broszury promujące działalność CEiPM, informujące jak szukać zatrudnienia w kraju oraz związane z problematyką podejmowania pracy za granicą za pośrednictwem portalu EURES .

 

bdg3  
bdg1 bdg2
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007