OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO  W BYDGOSZCZY

27 listopada bieżącego roku w Bydgoszczy odbył się XVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP połączony z konkursem wiedzy o sporcie.

Celem turnieju była popularyzacja sportu wśród młodzieży, propagowanie zasad współzawodnictwa, oraz współdziałania w zawodach sportowych, propagowanie zdrowego trybu życia poprzez dbałość o zdrowie i rozwój fizyczny.

Turniej odbył się w Zespole Szkół dla Dorosłych. Otwarcia turnieju dokonała Małgorzata Tokarska  koordynator do spraw kształcenia i wychowania, Justyna Słowik Komendant Hufca Pracy w Bydgoszczy oraz Arleta Górka Dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych.

Uczestniczyły w nim reprezentacje wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia oraz Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia i Włocławka. Każda reprezentacja  składała  się z 3 dziewcząt, 3 chłopców oraz osoby biorącej udział w konkursie wiedzy o polskiej reprezentacji w piłce nożnej zatytułowanym „Orły Nawałki – w przededniu Mistrzostw Świata Rosja 2018”. Ekipy zostały wyłonione dzięki eliminacjom, które odbyły się wcześniej w poszczególnych jednostkach.

Test z zakresu wiedzy o sporcie obejmował 24 pytania. Z relacji młodzieży wynikało, iż nie należał on do łatwych. Najlepiej poradził sobie Grzegorz Majchrzak z Hufca Pracy w Bydgoszczy zajmując I miejsce, II miejsce zajął Kacper Sztubecki reprezentujący Hufiec z Włocławka natomiast III (po dogrywce) przypadło w udziale przedstawicielowi Hufca Pracy z Inowrocławia.  

Rozgrywki odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje podczas, których przy sześciu stołach zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Kolejny etap to finał, w którym ponownie zmierzyli się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano 3 decydujący set.

W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna Hufca Pracy z Włocławka wyprzedzając drużynę z Bydgoszczy (II miejsce) jednym punktem, na miejscu trzecim uplasowała się reprezentacja z hufca toruńskiego. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Siwiec z Inowrocławia. Drugie miejsce przypadło w udziale Klaudii Żyrek z Włocławka, trzecie Paulinie Kucińskiej reprezentantce hufca brodnickiego. Wśród chłopców pierwsze i drugie miejsce zajęli reprezentanci hufca włocławskiego Łukasz Czyżewski (I miejsce)   
i Konrad Cieśliński (II miejsce), natomiast trzecie – Paweł Staśkiewicz z Bydgoszczy.

Reprezentacja hufca włocławskiego jako drużyna zwycięska została uhonorowana Pucharem Wojewódzkiego Komendanta OHP.  Uczestnicy konkursu, którzy zajęli  pierwsze, drugie  
i trzecie miejsce w grupie dziewcząt i chłopców otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wręczenia nagród oraz uroczystego zakończenia Turnieju dokonali Pani Małgorzata Tokarska przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej OHP w Toruniu wraz z Komendantem bydgoskiego hufca pracy Panią Justyną Słowik.

tenis4 Zwycięzscy Turnieju z opiekunami, koordynatorem do spraw kształcenia i wychowania Małgorzatą Tokarską oraz  komendantem hufca pracy w Bydgoszczy Justyną Słowik.
tenis2 Rozgrywki w kategorii dziewcząt
tenis3 oraz chłopców.
tenis1 Uczestnicy podczas konkursu wiedzy o sporcie.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007