OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYDGOSZCZY

W minionym tygodniu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości bydgoskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy zorganizowało zajęcia związane z tematyką ŚTP.  

13 listopada 2018r. w Zespole szkół dla Dorosłych dla uczestników Hufca Pracy zostały zorganizowane warsztaty pn. „Zawody przyszłości”, podczas których doradca zawody bydgoskiego MCIZ-u opowiadał młodzieży na temat w jaki sposób i w jakie zawody warto kierować swoją uwagę, oraz jak kreować postawy przedsiębiorcze. Kolejnego dnia w Zespole Szkół Budowalnych w Bydgoszczy Specjalista ds. programów wraz z wolontariuszami – ratownikami medycznymi przeprowadzili warsztaty pn. „Wolontariat, własny rozwój-pomoc innym”. W pierwszej części specjalista ds. programów omówiła czym jest wolontariat oraz w jaki sposób korzystnie wpływa na dalszy rozwój kariery w czego ślad wolontariusze bydgoskiego CEiPM jako żywy dowód pozytywnego wpływu wolontariatu na kreowanie postaw przedsiębiorczych przedstawili zasady pierwszej pomocy oraz opowiedzieli o cukrzycy, ponieważ tego również dnia wypadał Światowy Dzień Cukrzycy. W czwartkowe przedpołudnie rozpoczęły się Targi Pracy „Offerty” w bydgoskiej Hali Sportowo – Widowiskowej  „Łuczniczka” podczas  których, pośrednik pracy, doradca zawodowy oraz specjalista ds. programów przedstawiali bieżącą ofertę bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Pośrednik pracy informowała o bieżących krajowych ofertach pracy oraz omawiała w jaki sposób można skorzystać z ofert pracy w ramach EURES-u tj. pracy w  Europie oraz na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Doradca zawodowy pomagał przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych oraz mówił o zakresie działań Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Specjalista ds. programów oferowała bezpłatne zajęcia z języka angielskiego, które już 22 listopada rozpoczną się w siedzibie CEiPM, ponadto każdy z zainteresowanych został poinformowany o konkursie promującym serwis dokariery.pl organizowanym przez Kujawsko – Pomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy.  16 listopada 2018r. doradca zawodowy bydgoskiego MCIZ był gościem i jednym z prelegentów spotkania w świeckim MCK nt. Kompetencji w służbach mundurowych. Każdy z zaproszonych „mudurowych” opowiedział o swojej pracy oraz w jaki sposób stał się przedstawicielem danego zwodu. Uzupełnieniem na temat kompetencji zawodowych było wystąpienie doradcy zawodowego oraz specjalistów z MCK Świecie.

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń  podczas których lokalna młodzież została zapoznana z postawami przedsiębiorczymi oraz gdzie szukać pomocy przy wyborze ścieżki dalszej kariery.

OFF3  
OFF2 OFF1
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007