OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

UROCZYSTE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W GRUDZIĄDZU

Dnia 8 listopada w Ośrodku miała miejsce uroczysta akademia  z okazji Święta 11 Listopada, zwanego Świętem Niepodległości. W  tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczestników koła teatralnego, działającego w OSiW oraz przez przedstawicieli Rady Młodzieży, pod kierunkiem wychowawców Katarzyny Świątkowskiej i Eweliny Pijanowskiej. W akademii wzięli udział przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 - dyrektor szkoły pani Agata Saja, pedagog pani Joanna Nagórska, goście z Jednostki Wojskowej 8 Batalionu Walki Radioelektornicznej, kadra Ośrodka oraz uczestnicy. Gościem specjalnym był Żołnierz Wyklęty porucznik Stanisław Wierzchucki pseudonim „Błyskawica” i „Sęk”. Jego historia posłużyć może jako wzór postaw dla młodego pokolenia i rozpaliła wyobraźnię uczestników spotkania

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze.          W  ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został przez Żołnierza Wyklętego, a na zakończenie spotkania wręczono podziękowania dla gości.

Uczestnicy z zainteresowaniem i w skupieniu  wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

DZN2 Uczestniczki Koła Teatralnego oraz przedstawicielki Rady Młodzieży podczas montażu słowno -  muzycznego.
DZN3 Żołnierz Wyklęty pan Stanisław Wierzchucki  dał świadectwo o prawdzie historii naszej Ojczyzny.
DZN4 Społeczność Ośrodka.
   
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007