OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WŁOCŁAWEK: 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGLOŚCI

Dnia 9 listopada  uczniowie Zespołu Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia Oświatowego Cogito, będący uczestnikami włocławskiego hufca, wraz z wychowawcami i nauczycielami uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody 100-nej rocznicy, rozpoczął uroczysty apel podczas, którego młodzież przedstawiła bogaty program artystyczny  z recytacjami i prezentacją przypominającą najważniejsze etapy walki o odzyskanie upragnionej przez Polaków wolności. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.Podniosłość chwili podkreślił występ Jakuba Zawadzkiego, który w towarzystwie chóru, wykonał utwory patriotyczne. O godzinie 11:11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej, odśpiewany zostałwspólnie czterozwrotkowy hymn państwowy. Młodzieżz zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii celebrując ten wyjątkowy dla całego kraju dzień.

W dniu 11  listopada 2018r. na Placu Wolności we Włocławku odbyła się uroczystość z okazji  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której udział wzięli st. wychowawca Małgorzata Pietrzak  wraz z uczestnikami. W uroczystości pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego uczestniczyli  również przedstawiciele służb mundurowych , poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, poczty sztandarowe szkół, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił swym występem  chóru Canto z Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. Oprawę muzyczną zapewniła  Orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych. Po uroczystości nastąpił przemarsz uczestników ze 100-metrową flagą państwową pod  bazyliką katedralną , w której odbyła się msza święta za Ojczyznę. Przedsięwzięcie to miało na celu upamiętnienie Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak również zwrócenie młodzieży uwagi na konieczność dbania o naród i brania czynnego udziału w tworzeniu jego nowej historii.

ODZ2 ODZ3
ODZ4 ODZ5

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007