OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI  TURNIEJ  TENISA  STOŁOWEGO  W  BYDGOSZCZY

29 listopada 2018 roku w Bydgoszczy odbył się XVII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP połączony z konkursem wiedzy o sporcie pt. „Najwięksi polscy sportowcy stulecia”.

Celem turnieju była popularyzacja sportu wśród młodzieży, propagowanie zasad współzawodnictwa, oraz współdziałania w zawodach sportowych, propagowanie zdrowego trybu życia poprzez dbałość o zdrowie i rozwój fizyczny.

Turniej odbył się w Zespole Szkół dla Dorosłych. Przybyłe ekipy przywitała pani Arleta Górka dyrektor szkoły. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Małgorzaty Taranowicz otwarcia dokonali pani Ewa Pawlus specjalista ds. kształcenia i wychowania, pani Justyna Słowik komendant hufca pracy w Bydgoszczy. W turnieju uczestniczyły reprezentacje wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia oraz Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka. Każda reprezentacja  składała  się z 3 dziewcząt i 3 chłopców oraz osoby biorącej udział w konkursie wiedzy
o polskich sportowcach pt. „Najwięksi polscy sportowcy stulecia”.  Ekipy zostały wyłonione dzięki eliminacjom, które odbyły się wcześniej w poszczególnych jednostkach.

Test z zakresu wiedzy o sporcie obejmował 75 pytania. Z relacji młodzieży wynikało, iż nie należał on do łatwych. Najlepiej poradził sobie Sebastian Kamiński z Hufca Pracy w Bydgoszczy zajmując I miejsce, II miejsce zajął Filip Bryliński reprezentujący Hufiec z Włocławka natomiast III przypadło w udziale przedstawicielce Hufca Pracy z Inowrocławia Natalii Żylis.  

Rozgrywki odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje podczas, których przy sześciu stołach zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Kolejny etap to finał, w którym ponownie zmierzyli się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano 3 decydujący set.

W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna Hufca Pracy z Bydgoszczy wyprzedzając drużynę z Włocławka (drugie miejsce), na miejscu trzecim natomiast uplasowała się reprezentacja z hufca toruńskiego. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Siwiec z Inowrocławia. Drugie i trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantkom Włocławka Weronice Konopińskiej (II miejsce) i Alicji Olczak (III). Wśród chłopców pierwsze i trzecie miejsce zajęli reprezentanci hufca bydgoskiego Bartosz Winkowski
( I miejsce) i Mikołaj Sowa ( III miejsce), natomiast miejsce drugie przypadło w udziale Damianowi Frelikowi z Torunia.

Reprezentacja hufca bydgoskiego jako drużyna zwycięska została uhonorowana Pucharem Wojewódzkiego Komendanta OHP.  Uczestnicy konkursu, którzy zajęli  pierwsze, drugie  
i trzecie miejsce w grupie dziewcząt i chłopców otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe   power bank, bluetooth, platin-pen. Wręczenia nagród oraz uroczystego zakończenia Turnieju dokonali pani Ewa Pawlus przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej OHP w Toruniu wraz z komendantem bydgoskiego hufca pracy panią Justyną Słowik oraz panią dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych w Bydgoszczy Arletą Górką.

ten6  
ten2 ten3
ten5 ten7
ten1 ten4
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007