OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KONKURSY WIEDZY O HIV I AIDS

W dniu 1 grudnia 2017 roku we włocławskim i inowrocławskim hufcu pracy odbyły się konkursy wiedzy o HIV i AIDS.

Celem przedsięwzięć było sprawdzenie dotychczasowej wiedzy na temat tej choroby. HIV wciąż jest dla wielu osób tematem tabu. Wiele osób niesłusznie uważa też, że ten problem ich nie dotyczy, przez co o swoim zakażeniu dowiadują się zbyt późno, nawet w fazie AIDS. Co roku w naszym kraju rodzą się również dzieci zakażone tym groźnym wirusem. Można temu jednak zapobiec – wystarczy zwiększać świadomość osób bez względu na wiek i nigdy nie myśleć, że nas ten problem nie dotyczy.

W Inowrocławiu podsumowaniem Światowego Dnia Walki z AIDS była pogadanka z młodzieżą, która przerodziła się w burzliwą dyskusję dotyczącą profilaktyki walki z  chorobą cywilizacyjną współczesnych czasów.

We Włocławku najlepszą wiedzę w konkursie udowodnił Krzysztof Szczerbiak – uczestnik klasy I Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia drugie miejsce zajęła uczestnika klasy II Gimnazjum Przysposabiającego do Zawodu – Dominika Siwa  natomiast na trzecim uplasował się  Mateusz Gralak uczestnik III klasy Gimnazjum Przyspasabiającego do Zawodu.  

AIDS1 Laureaci konkursu we Włocławku.
 
AIDS4 AIDS3


Test wiedzy.

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007