OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JEDNOSTKACH TORUŃSKIEGO CENTRUM

Golubsko-dobrzyński Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zorganizował szereg przedsięwzięć w ramach kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W dniach 13 i 16 listopada przeprowadzono warsztaty z zakresu przedsiębiorczości w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu - szkole współpracującej  z PPP.  W warsztatach brali udział uczniowie klas III,  którzy mieli szansę zapoznać się z działalnością PPP i charakterystyką lokalnego rynku pracy. Uczniowie poznali postawy przedsiębiorcze oraz pojęcie przedsiębiorczości. Dowiedzieli się czym charakteryzuje się osoba przedsiębiorcza i jakim typem przedsiębiorcy są po wypełnieniu specjalnego testu. Na warsztatach poruszono także temat działalności gospodarczej oraz płynące z niej korzyści.  Młodzież miała możliwość dokonania rejestracji w bazie klientów PPP. Spotkanie z gimnazjalistami było też okazją do zaprezentowania konkursów: ECAM oraz „Mój rozwój zawodowy”. Uczestnicy zajęć zapoznani zostali z założeniami i  regulaminem konkursu.

Także w MCK w Chełmnie w ramach doradztwa zawodowego zorganizowano zajęcia w zakresie aktywnego poszukiwania pracy i przedsiębiorczości dla uczniów ostatnich klas technicznych z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Tematem zajęć aktywizacyjnych były kompetencje pracownicze ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, autoprezentacji kompetencji, przygotowania do spotkania z pracodawcą. W Zespole Szkół nr 1 w Chełmnie zorganizowano cykl spotkań  z zakresu planowania kariery zawodowej, W ramach zajęć omówiono zagadnienia związane z planowaniem własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Uczestnicy warsztatów określali profil zawodowy, preferencje zawodowe, profil kompetencyjny osoby przedsiębiorczej.  Wszystkie osoby biorące udział w zajęciach miały okazję do określenia własnych predyspozycji w zakresie przedsiębiorczości, kreatywności i pomysłowości niezbędnych dla efektywnego planowania i prowadzenia businessu.

Również w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 14 listopada br. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do firmy Vorwerk Autotec Polska w Brodnicy. Do udziału w wycieczce zostali zaproszeni uczniowie klas zawodowych z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego spotkania   z przedstawicielami działu kadr, zapoznać się z ofertą zatrudnienia i warunkami zatrudnienia.  Podczas spotkania przedstawiciel firmy ds. zarządzania produkcją opowiedział historię oraz działalność globalną firmy. Uczestnicy mieli okazję wejścia na halę produkcyjną, dzięki czemu zobaczyli jak wyglądają stanowiska pracy i produkcja części. Podobne wycieczki przewidziane są w listopadzie i grudniu dla młodzieży szkół współpracujących z MCK w Chełmnie.

z1 Warsztaty przedsiębiorczości w klasach III golubsko-dobrzyńskiego gimnazjum, uczniowie wypełniający test przedsiębiorczości
z3 Uczniowie wypełniający ankiety rejestracyjne
z4 Zwiedzanie  hali produkcyjnej w firmie Vorwerk Autotec Polska w Brodnicy, autor zdjęcia Katarzyna Boniecka, opiekun-przedstawiciel szkoły
Z5 Zajęcia z młodzieżą w Chełmnie w ZS nr 2.

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007