OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MANUFAKTURA ŚW. MIKOŁAJA  W INOWROCŁAWIU

        Dnia 5 grudnia 2017 r. uczestnicy inowrocławskiego Hufca Pracy wzięli udział  w organizowanej przez Akademię Szkolnictwa „ Manufakturze Św. Mikołaja”. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród uczniów tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, wspólna zabawa i integracja.

          Przewidziano wiele atrakcji dla osób biorących udział w przedsięwzięciu. Młodzież mogła wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi  podczas zdobienia pierników. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do stanowiska fryzjerskiego, gdzie byli uczesani przez swoje koleżanki z inowrocławskiej jednostki. Gospodarze zaprezentowali także umiejętności wykonywania różnych potraw świątecznych, którymi częstowali przybyłych gości. Wśród rarytasów znalazły się: różne rodzaje pierników, barszcz czerwony i oczywiście pierogi. Młodzi ludzie zapoznali się także z różnymi sposobami dekorowania stołu wigilijnego.

       Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej, świątecznej atmosferze. Udział w przedsięwzięciu zainspirował uczestników do zaangażowania się w przygotowania świąteczne w domu rodzinnym.

M 3 Degustacja pierników
M 1 Podczas oglądania wystawy piernikowych przysmaków
M 4 Stół świąteczny

 

 

 

                                                                      

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007