OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ROCZNICA URODZIN JOSEPHA CONRADA

W dniu 4 grudnia 2017 r. w związku z minioną, sto sześćdziesiątą rocznicą urodzin Josepha Conrada oraz ogłoszonym przez Sejm RP - 2017 Rokiem Conrada uczestnicy inowrocławskiego Hufca Pracy wzięli udział w prelekcji na temat życia i twórczości pisarza. Spotkanie prowadził Pan Michał Łoniewski, który pełni funkcję kierownika czytelni Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu.

Prowadzący zajęcia dużą wagę przywiązywał do uświadomienia młodzieży powiązań wybitnego człowieka z ojczyzną, która w chwili jego narodzin była pod zaborami. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, iż romantyczni poeci tacy jak: Mickiewicz i Słowacki byli źródłem inspiracji dla Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego. Publicysta w swojej twórczości często nawiązywał do licznych podróży po wielu egzotycznych krajach, ponieważ służył w brytyjskiej marynarce handlowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawostek związanych z tytułami filmów oraz gier komputerowych bazujących na dziełach wybitnego pisarza.

Temat okazał się bardzo interesujący, gdyż powstała ciekawa dyskusja, uczestnicy zadawali różne pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi od prowadzącego. Młodzież z dużym zainteresowaniem dzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

JC 1 b(1) Prowadzący zajęcia p. Michał Łoniewski– pracownik Biblioteki Miejskiej

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007