OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 „TALENTIADA” I „MEM TALENT”

Ośrodek Szkolenia Zawodowego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży i Hufiec Pracy              we Włocławku w dniach 4-5 grudnia zorganizowały dwa konkursy – „Talentiadę” i „Mem Talent”.

„Talentiada” to konkurs dla młodzieży na zasadzie telewizyjnych „Mam Talent”, czy „Talent Show”.  Do końca listopada, młodzież w wieku 15-25 lat wysyłała zgłoszenia z opisem jaki talent chce przedstawić przed Jury. Do konkursu  głosiło się 17 osób, z których jury wyłoniło 10 wykonawców do wzięcia udziału w gali finałowej. Gala odbyła się 5 grudnia w sali bankietowej hotelu Aleksander. Jury składające się z przedstawicieli CEiPM, OSZ, Hufca Pracy oraz reprezentantów lokalnych instytucji kulturalnych - dr Mai Kołtońskiej, dyrektor Gminnego Ośrodka kultury w Lubaniu, wieloletniej wokalistki w zespole „Contra”, organizatorki szeregu festiwali dot. pieśni patriotycznych, religijnych itp. i Marcina Michalskiego, kierownika Działu Organizacji Imprez i Marketingu w Centrum Kultury Browar B., wieloletniego szefa anteny Radia Gra we Włocławku  oceniło występujących uczestników. Uczestnicy prezentujący swój talent mieli dowolną tematykę, ale szczególną punktację dostawali za „talenty”, które będzie można podpiąć pod jakiś zawód np.: pokazy z jojo (zawód: animator czasu wolnego), żonglerki/popisy z piłką (zawód: piłkarz), śpiew (zawód: wokalista).

Po długich naradach jurorzy wybrali:           

1. Miejsce - Aleksandra Staniszewska (taniec).       
2. Miejsce - ex aequo: Wiktoria Nowakowska (taniec), Dominika Sztuczka (śpiew).       
3. Miejsce – Mikołaj Woźnica (iluzjonista).

Drugim konkursem był „Mem Talent”. Wychodząc naprzeciw młodzieży, która biegle uczestniczy w sferze Internetu  – konkurs na stworzenie mema, czyli graficznego obrazka            o treści najczęściej humorystycznej i nie tylko. Technicznie tworzenie mema można dopisać do zawodu grafika komputerowego. Tematycznie memy mają dotyczyć zawodów. Uczestnik sam wybiera jaki zawód chce „zmemować”. Wpłynęło kilkanaście prac. Jury wybrało trzy najlepsze. Szczególnie punktowane były memy, gdzie uczestnicy wykazywali najwięcej własnej inwencji.

  1. Miejsce – Bartosz Ziółkowski
  2. Miejsce – Kamil Nowakowski
  3. Miejsce - Karolina Choziak

Dla zwycięzców konkursów organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody i upominki.

TMT 1 Uczestnik konkursu podczas prezentacji swojego talentu
TMT 4 Nagrodzone memy.
TMT 5 Mem
TMT 7 Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.
TMT 8 Wspólne zdjęcia z jury.
TMT 9 Pierwsze wywiady telewizyjne.

 

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007