OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

CEIPM W TORUNIU GOŚCIEM REGIONALNYCH DNI KARIERY

Urząd Marszałkowski w Toruniu wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu i Manpower Group były organizatorami  Regionalnych Dni Kariery 2016.

Przedsięwzięcie odbyło się dnia 6 grudnia 2016 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu otrzymało zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.  Spotkanie miało na celu udzielenia pomocy uczniom ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom z naszego regionu w dokonaniu wyboru ścieżki zawodowej w branżach, gdzie obecnie generują największą ilość nowych miejsc pracy.

Młodzieżowe Biuro Pracy wraz z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w ramach dni kariery oferowały szereg ofert pracy dostosowanych do potrzeb uczniów i studentów. Elastyczne godziny pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie zachęcały do podejmowania zleceń. Promocja projektu rekrutacyjnego EURES oferującego zatrudnienie w krajach UE była szczególnie dla studentów ciekawą alternatywa przy wyborze dalszej kariery zawodowej. Zaproszenie na konsultacje z doradcą EURES otrzymali studenci, uczniowie wraz z pedagogami ze szkół średnich. Monika Kosiorowska – doradca zawodowy z MCiZ  przeprowadzała konsultacje cv oraz udzielała przydatnych wskazówek, jak należy zachowywać się podczas rozmów rekrutacyjnych z pracodawcami. Usługi MBP oraz MCiZ cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie ze strony młodych osób.

Podczas Regionalnych Dni Kariery można było również brać udział w warsztatach z pracodawcami oraz wysłuchać prelekcji, jak planować karierę.

z.1 Anna Wysocka – pośrednik pracy/asystent EURES omawia warunki zatrudnienia oferowanych ofert pracy.
z.2 Monika Kosiorowska doradca zawodowy podczas konsultacji doradczych.
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007