OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GÓRA GROSZA W BRODNICY

Uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy przyłączyli się do XVIII już edycji akcji „Góra grosza”.
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Między 11 a 15 grudnia członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych, pod opieką wychowawcy p. Anny Grążawskiej, zbierali wśród swoich kolegów monety groszowe. Większość zbiórki przeprowadzono podczas zajęć lekcyjnych w budynkach CKZiU na ul. Karbowskiej, za zgodą i aprobatą dyrektora Jacka Gniadkowskiego.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysięcy dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą się wychowywać we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Pośrednim, ale równie ważnym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie młodzieży, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony młodzieży, jak i nauczycieli – wszyscy chętnie wrzucali monety do świątecznego worka. 2 stycznia reprezentacja Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych dokona komisyjnego podliczenia zebranych funduszy oraz prześle je na adres Towarzystwa Nasz Dom.

GOR1 Przedstawiciele Rady Młodzieży wraz z wychowawcą po zbiórce groszy.
GOR3 Zbiórka monet wśród uczestników podczas zajęć lekcyjnych.
GOR2  

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007