OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURS "FAKTURZYSTA Z OBSŁUGĄ KASY FISKALNEJ I ELEMENTAMI KSIĘGOWOŚCI" W ŚWIECIU

W Świeciu zakończył się kurs fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej i elementami księgowości, w którym uczestniczy młodzież w wieku 18 – 25 lat.

Bezpłatne szkolenie zawodowe zorganizowane zostało przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Świeciu i jest odpowiedzią na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie kadrowe. Przed przystąpieniem do zajęć kursanci uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym, z którym stworzyli Indywidualny Plan Kariery. Następnie przystąpili do udziału w kursie zawodowym, który trwał 170 godzin i rozpoczęto go od przybliżenia zagadnień teoretycznych w wymiarze 50 godzin, natomiast zajęcia praktyczne trwały 120 godzin. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się z podstawami księgowości, fakturowaniem oraz z zagadnieniami z prawa pracy, prawa cywilnego i administracyjnego. Młodzież uczestnicząca w oferowanym wsparciu nauczyła się obsługi kas fiskalnych i programów do fakturowania oraz programów księgowych.

Na zakończenie osoby uczestniczące w szkoleniu przystąpili do egzaminu wewnętrznego, a po jego pozytywnym zdaniu otrzymali zaświadczenie potwierdzające nabycie nowych kwalifikacji zawodowych.

KUR2 Uczestnicy w trakcie kursu.
KUR1 Młodzież w trakcie zajęć praktycznych.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007