OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURS OBSŁUGI KASY FISKALNEJ W ŚWIECIU

W dniu 12 grudnia 2017 roku w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu zorganizowano szkolenie z obsługi i programowania kas fiskalnych, w którym uczestniczyło dziesięć osób w wieku 18 – 25 lat.

Młodzież pochodząca z powiatu świeckiego, w trakcie jednodniowego spotkania zdobyła wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu handlu. Poruszone podczas szkolenia zagadnienia dotyczyły między innymi zagadnień podatkowych, zasad BHP, klasyfikacji urządzeń fiskalnych wraz z ich ogólną budową, a także  podstaw prawnych regulujących zasady stosowania urządzeń fiskalnych w Polsce. Dodatkowo uczestniczki mogły liczyć na porady prowadzącego, które dotyczyły zwrotu towaru, zamiany paragonu fiskalnego na fakturę VAT, opakowań zwrotnych oraz wymiany uszkodzonej lub zapełnionej pamięci fiskalnej. Cennym punktem szkolenia było udzielenie informacji dotyczącej metod poprawiania błędów i pomyłek, w tym między innymi zerowania, korekty ilości w pozycji, czy anulowania paragonu. Ponadto kobiety w sposób praktyczny poznały ogólny algorytm sprzedaży, dowiedziały się w jaki sposób można go uprościć, a także jak poprawnie wykonywać raporty fiskalne i niefiskalne. Ostatni element spotkania dotyczył zasad programowania kas oraz poruszania się po menu kontekstowym.

Szkolenie z zakresu handlu było przydatne dla młodzieży, szczególnie w okresie przedświątecznym, a na zakończenie zajęć każda z osób otrzymała stosowne zaświadczenie.

KASA2 Zajęcia praktyczne z obsługi kas fiskalnych.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007