OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURS PIERWSZEJ POMOCY

W dniach od 7 do 9 grudnia 2016 roku w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi miał miejsce cykl kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. Przeprowadzone przez ratowników medycznych z Zakonu Maltańskiego szkolenia miały na celu przygotowanie ich uczestników do sytuacji kryzysowych, które mogą być naszym udziałem każdego dnia.

W związku z tym w szkoleniach, odbywających się pod patronatem Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Toruniu wzięło udział 59 osób – uczniowie oraz pedagodzy Gimnazjum w Nowej Wsi.

W pierwszej części szkoleń ich uczestnicy poznali aspekty prawne, a także konkretne sytuacje w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Szczegółowo zostały omówione różnego rodzaju schorzenia, które bez pomocy medycznej mogą prowadzić nawet do śmierci. W drugiej części kursów prowadząca warsztaty Natalia Morawska zaprezentowała zebranym m.in. zasady prawidłowego ułożenia poszkodowanego w tzw. pozycji bezpiecznej a także jak należy przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. Następnie każdy z uczestników w/w szkoleń odbywał ćwiczenia praktyczne w tym zakresie.

Po zakończonych kursach ich uczestnicy wyrażali zadowolenie z możliwości zdobycia wiedzy, która przyda się na pewno w życiu codziennym. Kursy pierwszej pomocy były kolejnym etapem współpracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi w ramach pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego oraz szkoleń. W najbliższym czasie współpraca ta będzie kontynuowana.

KUR2 Powitanie uczestników szkoleń przez Michała Banickiego – specjalistę ds. rozwoju zawodowego CEiPM w Toruniu
KUR1 Prowadząca szkolenia Natalia Morawska omawia najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy.
KUR3 Uczestnik szkolenia podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007