OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„MISJA PRZYRODA” WE WŁOCŁAWKU

W dniu 5 grudnia 2016r. przedstawiciele Rady Młodzieży z 2-5 Hufca Pracy we Włocławku spotkali się na zajęciach świetlicowych, w ramach których budowali karmniki dla ptaków.

Było to przedsięwzięcie realizowane w ramach podjętej w roku szkolnym 2016/2017 inicjatywy samorządowej pn. „Misja PRZYRODA”. Inicjatywa ta opiera się na bazie podpisanego porozumienia o współpracy z Nadleśnictwem Włocławek.

Niska temperatura oraz opady deszczu i śniegu  sprawiły, że ptakom trudniej zdobyć pożywienie. Nie tylko ptasich  przysmaków przy takiej pogodzie, jest jak na lekarstwo, ale w ogóle dziko żyjącym stworzeniom o dostęp do jakiejkolwiek karmy jest trudno. Dlatego właśnie wrażliwi na los zwierząt, uczestnicy z włocławskiego Hufca postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wesprzeć  zwierzęta w przeżyciu zimy.  Warsztaty odbyły się pod okiem wychowawcy włocławskiego Hufca Pracy Krzysztofa Laskowskiego. Do wykonania karmników wykorzystano duże plastikowe butelki oraz drewno pozyskane z zakładu stolarskiego. Okazało się jednak, że zrobienie karmnika, to nie taka prosta sprawa, albowiem jego konstrukcja powinna chronić jedzenie przed zawilgoceniem od śniegu i deszczu. W przyszłym tygodniu przygotowane „ domki” uzupełnione zostaną pokarmem i powieszone na drzewach przy Nadleśnictwie Włocławek. Młodzież jest przekonana,  że karmniki szybko znajdą latającą klientelę, a regularnie zapełniane pożywieniem stołówki, pozwolą ptakom dotrwać do wiosny. Następnym działaniem w ramach podjętej inicjatywy będzie przygotowanie przez młodzież „ekologicznych kredek” z leszczyny i przekazanie ich dzieciom ze środowiska lokalnego.

PRZYR1 Karmniki zbudowano z drewna
PRZYR2 oraz z plastikowych butelek

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007