OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MŁODZI KUCHARZE W AKCJI

W dniu 5 grudnia 2019 roku z inicjatywy Rady Młodzieży działającej we włocławskim Hufcu Pracy odbyło się przedsięwzięcie ”Młodzi kucharze w akcji”.

 Uczestnicy kształcący się w zawodzie kucharz i odbywający praktyczną naukę zawodu w P.P.H. „BARTUS” w ciągu 120 minut przygotowali około 80 litów żurku.  Adepci sztuki kulinarnej bardzo poważnie podeszli do zadania. Byli zdeterminowani ponieważ przygotowana zupa została później skonsumowana  przez większość uczestników Hufca w szkole, w której pobierają kształcenie teoretyczne oraz rozdysponowana wśród potrzebującej społeczności lokalnej.  Wiktoria Słomińska ucząca się w I klasie Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia wykazała się największym zaangażowaniem na kuchni i umiejętnościami kulinarnymi,  dlatego uzyskała tytuł MasterChef OHP.

Była to inicjatywa zrodzona z potrzeby serca, troski o drugiego człowieka. Przez powyższe działanie i podzielenie się ciepłym posiłkiem z lokalnymi mieszkańcami Rada Młodzieży chciała zwrócić uwagę na problemy i potrzeby osób najsłabszych, zarazem najczęściej dyskryminowanych ludzi, których nikt nie dostrzega lub omija.

MLKUCH3 MLKUCH1
MLKUCH2 MLKUCH4
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007