OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA - YEI”- ZAKOŃCZONE ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Inowrocławiu  22 grudnia zakończył się cykl zajęć indywidualnych oraz grupowych z zakresu doradztwa zawodowego prowadzony w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

Podczas indywidualnych spotkań młodzież za pomocą narzędzi doradczych określała swój profil zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Wspólnie z doradcą przygotowali Indywidualny Plan Działania i podjęli decyzję o wyborze kierunku kursu zawodowego, oraz dalszej ścieżki kariery. Uczestnicy zostali zapoznani z zawodami deficytowymi na inowrocławskim rynku pracy. Omówili także realne szanse na zatrudnienie w danej branży.  Zajęcia grupowe miały charakter warsztatowy, obejmowały m.in. zagadnienia rynku pracy, metody aktywnego poszukiwania pracy, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, poznanie instytucji i instrumentów rynku pracy, oraz aktualnej sytuacji kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu mieli okazję spróbować swoich sił w autoprezentacji oraz w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Biorąc udział w różnego rodzaju scenkach ćwiczyli umiejętności społeczne, nabierając tym samym większej pewności siebie.

     

ODMCK1 Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu podczas zajęć z uczestnikami projektu.
ODMCK2 Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu podczas indywidualnego spotkania z uczestnikiem projektu.
   

 

GWARANCJE

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007