OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPOTKANIA WIGILIJNE

W okresie przedświątecznym w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych WK OHP zorganizowane zostały spotkania wigilijne dla uczestników i kadry OHP.

Spotkania upływały w uroczystej i miłej atmosferze.  Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia z okazji Świąt  Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Wigilie pełne były uroku  oświetlanego blaskiem świec i choinkowych lampek. Wspólne śpiewanie kolęd, biesiadowanie i kosztowanie wigilijnych potraw sprawiło nie tylko radość, ale dało też okazję do wymiany doświadczeń, jak w różnych regionach Polski kultywowane są tradycje związane z obchodami Świat Bożego Narodzenia.

W polskiej tradycji z wigilią nierozerwalnie związana jest choinka, a jej ubieranie to cały rytuał, dlatego młodzież uczestniczyła w przystrajaniu świątecznego drzewka i przygotowaniu uroczystego stołu. Celem działań wychowawczych było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wspólne ich przeżywanie, budowanie więzi między uczestnikami, wprowadzenie uczestników  w świąteczny nastrój,  a także integracja młodzieży  i wskazywanie sposobów podtrzymywania tradycji rodzinnych i narodowych.  

 

WIG1 WIG2
WIG3 WIG4
WIG5 WIG7
wig8  

                       

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007