OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKIE SPOTKANIE WIGILIJNE W TORUNIU

18 grudnia 2018 roku w Środowiskowym Hufcu Pracy w Toruniu odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Wigilijne.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież, kierownicy jednostek opiekuńczo-wychowawczych,  kierownictwo Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, na czele z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzatą Taranowicz oraz zaproszeni goście.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Janusz Halak, Wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz, proboszcz Parafii Świętego Andrzeja Apostoła Łukasz Skarżyński, Duszpasterz Wojewódzki ks. Kamil Pańkowiec, przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty oraz przedstawiciele instytucji oświatowych współpracujących z OHP.

Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz przywitała przybyłych na uroczystość gości i zaprosiła na jasełka przygotowane przez uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

Wprowadziły one oglądających w wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia – odkrycie w drugim człowieku obecności Chrystusa. Najważniejsze by z radością i prostotą dziecka świętować narodziny Zbawiciela i aby ten czas wykorzystać na własne narodziny – nowego lepszego człowieka. Młodzi ludzie podkreślili również, że miłość jest najważniejszym prezentem jaki możemy dostać na święta.

Po obejrzeniu jasełek Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz życzyła wszystkim niezapomnianych, a przede wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie oraz wytrwałości w realizacji marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

Jego Ekscelencja Biskup Toruński Wiesław Śmigiel podziękował za wprowadzenie w świąteczny nastrój oraz zapewnił o duchowym wsparciu młodzieży OHP. Podkreślił,  że najważniejszą rzeczą w życiu jest być dobrym człowiekiem. Wszystkim zebranym życzył błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz wyraził uznanie dla działań Ochotniczych Hufców Pracy w województwie kujawsko-pomorskim, podziw dla trudnej pracy wychowawców i zapewnił o wsparciu dla dalszych działań na rzecz młodzieży.

Uczestnicy spotkania oddali się nastrojowej, uroczystej atmosferze wigilijnego wieczoru.

WIGT1 Powitanie gości – Wojewódzki Komendant OHP
WIGT2 W spotkaniu uczestniczyła młodzież, kierownicy jednostek opiekuńczo-wychowawczych,  kierownictwo Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, na czele z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzatą Taranowicz oraz zaproszeni goście.
wigt3 Jasełka
WIGT4

Wspólne zdjęcie młodzieży toruńskiego hufca z Wojewódzkim Komendantem Małgorzatą Taranowicz oraz Biskupem toruńskim Wiesławem Śmiglem.

WIGT6 Jego Ekscelencja Biskup Toruński Wiesław Śmigiel podziękował za wprowadzenie w świąteczny nastrój oraz zapewnił o duchowym wsparciu młodzieży OHP. Podkreślił,  że najważniejszą rzeczą w życiu jest być dobrym człowiekiem. Wszystkim zebranym życzył błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
WIGT8 Wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz wyraził uznanie dla działań Ochotniczych Hufców Pracy w województwie kujawsko-pomorskim, podziw dla trudnej pracy wychowawców i zapewnił o wsparciu dla dalszych działań na rzecz młodzieży.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007