OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZY CHOINCE

W dniu 18 grudnia 2016 roku przy placu zabaw na ulicy Fredry 6 i 8 we Włocławku odbyło się „Świąteczne spotkanie przy choince”. Współorganizatorem osiedlowego spotkania wigilijnego był  Hufiec Pracy we Włocławku.

Młodzież włocławskiego hufca wcieliła się w rolę Świętego Mikołaja, Elfów i Krówki „Milki”, z którymi uczestnicy spotkania mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był przedstawiciel społeczności lokalnej osiedla „Południe” – Arkadiusz Piasecki. Do organizatorów dołączyli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, Świetlica „Zefir”, Parafia Św. Maksymiliana, MSPR Junak oraz portal Centrumsceny.pl , który objął patronat medialny nad imprezą. Po otwarciu imprezy przez organizatorów ks. Proboszcz Parafii Św. Maksymiliana we Włocławku Lesław Politowski  złożył licznie zebranym gościom życzenia świąteczne i  zachęcił do wspólnego podzielenia się opłatkiem oraz kolędowania. Symbolem pojednania było połączenie i zawieszenie na choince „łańcucha przyjaźni” wykonanego prze Świetlicę środowiskową „Zefir”. Dzieci i młodzież wzięły udział w konkursie kolęd oraz grach i zabawach sportowych przygotowanych przez MSPR Junak Włocławek. Dla wszystkich Mikołaj miał drobne prezenty i słodkie upominki. Uczestnicy spotkania rozgrzewali się przy ciepłym barszczyku z pasztecikiem. 

W przedświątecznym pędzie, wszechobecnym konsumpcyjnym charakterze Świat Bożego Narodzenia „Świąteczne spotkanie przy choince” miało na celu kultywowanie tradycji w czystej postaci, przepełnionej miłosierdziem i życzliwością dla bliźnich oraz upamiętnieniem narodzin Jezusa Chrystusa.

CHO5 Uczestnicy spotkania z „łańcuchem przyjaźni”.
CHO1 Uczestnicy Hufca Pracy.
CHO4 Przełamanie opłatkiem z uczestnikami hufca.
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007