OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WE WŁOCŁAWKU

W dniach od 18 do 22 listopada 2019 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku jak co roku włączyło się w obchody dwunastego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod hasłem „Biznes bez barier”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie przedsiębiorczości poprzez aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.  

Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowych, pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy oraz specjalista ds. programów odbyły szereg spotkać z młodzieżą włocławskiego Hufca Pracy w Zespole Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Cogito”.  Z kolei specjalista ds. rozwoju zawodowego przeprowadził zajęcia z  młodzieżą  Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku.

Podczas spotkań uczestnicy dyskutowali na temat szerokiego pojęcia przedsiębiorczości, poznali swoje mocne i słabe strony oraz predyspozycje i preferencje jakie powinny cechować kreatywnego przedsiębiorcę. Uczniowie przekonali się, że prowadzenie własnej firmy jest sposobem na samozatrudnienie i zaistnienie na rynku pracy, jednak, żeby osiągnąć sukces należy wykazać się wytrwałością, pomysłowością i kreatywnością w działaniu.

stp1  
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007