OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIĄTECZNE TARGI EDUKACJI I PRACY

W dniu 17 grudnia 2019 odbyły się kolejne Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu. Dzięki współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich im. G. Jaworskiej w Inowrocławiu wydarzenie to odbyło się na terenie szkoły. Pod opieką Pani pedagog Małgorzaty Demby, młodzież klas maturalnych oraz ich młodsi koledzy, mogli zapoznać się z ofertami zaproszonych wystawców.

Świąteczne wydarzenie rozpoczęło przemówienie Dyrektora szkoły, Pana Artura Mikołajczaka, który serdecznie powitał wszystkich gości.

Targi skierowane były do młodzieży Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Miały one na celu przybliżenie oferty edukacyjnej placówek oświatowych, a także umożliwiły zapoznanie się młodzieży z aktualnymi ofertami pracy przybyłych wystawców.  Ponadto podczas targów młodzież mogła skorzystać z doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy oraz zapoznać się z obecnie realizowanymi ofertami pracy, którymi dysponuje Młodzieżowe Centrum Kariery  w Inowrocławiu.

Wśród najchętniej odwiedzanych stoisk znalazł się „Medyk”, czyli Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, które dla odwiedzających przygotowało szereg atrakcji. Maturzyści mogli skorzystać z jakże potrzebnego im teraz masażu relaksacyjnego dłoni, ponadto przy stoisku można było wczuć się w rolę starszej osoby, zakładając symulator odczuć starczych.

Wśród wystawców pojawiły się placówki takie jak: TEB Edukacja,  Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, Powiatowy Urząd Pracy, Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli oraz Flex HR z Torunia.

Przedsięwzięcie umożliwiło młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami placówek oświatowych i instytucji rynku pracy. Podejmowane działania służą ułatwieniu młodym ludziom podjęcia istotnych życiowych wyborów dotyczących ich edukacji i pracy.

SWI2 SWI1
SWI3 SWI4
SWI6  

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007