Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BYDGOSKA RADA MŁODZIEŻY ZE ŚWIĄTECZNĄ WIZYTĄ

13 grudnia 2016 roku przedstawiciele bydgoskiej Rady Młodzieży oraz wolontariusze ze środowiska lokalnego przygotowali własnoręcznie wykonane upominki dla podopiecznych Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szubinie.

Wyjście miało miejsce w ramach inicjatyw podejmowanych przez Radę Młodzieży 2-2 HP, której nadrzędnym celem  jest propagowanie inicjatyw wolontariackich. Natomiast celem tego przedsięwzięcia było nie tylko kształtowanie świadomości wartości wolontariatu, ale także kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych wśród każdej grupy wiekowej oraz nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym i działanie na jego rzecz. 

Młodzież należąca do Rady Młodzieży przygotowała sześciolatkom niespodziankę w postaci świątecznych aniołów, które wykonane zostały podczas warsztatów prowadzonych w ramach   zajęć koła zawodowego "Modnie i swobodnie". Młodzież wykazała się dużą fantazją i dokładnością w wykonywanym projekcie wykorzystując kolorowy filc i ściegi krawieckie. Rozdanie aniołów poprzedziło czytanie bajki „O Kubusiu Puchatku, który szukał świąt Bożego Narodzenia” przez jedną z uczennic hufca oraz prezentacje dzieci przygotowane z okazji nadchodzącego święta. Przedszkolaki bardzo chętnie śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a jeszcze chętniej sięgały do tajemniczego worka po prezent w postaci aniołka. Jedne z nich uznały, że będzie on towarzyszył im codziennie w przedszkolu pozostałe powieszą go na świątecznej choince.

Czas spędzony w przedszkolu był owocny zarówno dla młodzieży reprezentującej Radę Młodzieży bydgoskiego hufca jak i dla sześciolatków.

RAD1 Nasze anioły
RAD2 Podczas czytania bajki

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007