OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TARGI EDUKACJI I  PRACY „ DOBRY START NA RYNKU PRACY

13 grudnia  2018 roku  Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zorganizowało Targi Edukacji i Pracy pod nazwą „Dobry start na rynku pracy”, partnerem i gospodarzem był Zespół Szkól im. I. Łyskowskiego CKP w Grubnie. Odbiorcami targów były osoby poszukujące pracy,  absolwenci oraz uczniowie szkoły branżowej i  technikum.

Targi Edukacji i Pracy zostały oficjalnie otwarte przez Wicestarostę Chełmińskiego Pana Wojciecha Bińczyka i Dyrektora Zespołu Szkół im. I. Łyskowskiego CKP w Grubnie Panią Dorotę Żulewską. Targi to przedsięwzięcie którego celem jest przedstawienie oferty edukacyjnej i zawodowej.  Ideą targów była popularyzacja aktualnych kierunków edukacji i wspieranie lokalnego rynku pracy. Instytucje rynku pracy takie jak Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu,  Europejskie Służby Zatrudnienia i Powiatowy Urząd Pracy w Chełmnie prezentowały  szeroki wachlarz pracy w kraju i zagranicą. Swoją ofertę zatrudnienia zaprezentowali pracodawcy min. Adriana S.A., Agro-sieć Sp.z o.o., Sohbi Craft Poland Sp.z o.o., Flex HR Sp. z o.o.  Przyszłość zawodową w służbach mundurowych oferowały Wojskowa Komenda Uzupełnień z Grudziądza i  Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie.  Młodzież klas maturalnych zapoznała się z aktualnymi kierunkami i rekrutacją uczelni wyższych z regionu min. UTP z Bydgoszczy, UKW z Bydgoszczy, WSG z Bydgoszczy, WSB z Torunia, BSW z Bydgoszczy.  Ofertę edukacji  dla dorosłych w systemie wieczorowym przedstawił Zespół Szkół Ogólnokształcących Chełmna i Centrum Kształcenie APIS ze Świecia. Osoby uczestniczące w targach mogły ponadto skorzystać z porad zawodowych pośrednika pracy i doradcy zawodowego prze stoisku Młodzieżowe Centrum Kariery w Chełmnie.

W ramach targów odbyły się warsztaty i zajęcia poprowadzone przez  przedstawicieli  uczestniczących wystawców. Prezentacja na temat wolontariatu europejskiego i udziału w zagranicznych projektach dla młodzieży zaprezentowała specjalista ds. wymiany i projektów międzynarodowych z  Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komenda OHP  w Toruniu.  Warsztaty zadowodznawcze i doradcze dotyczyły tematów związanych z dokumenty aplikacyjnymi, zawodami przyszłości, prezentacją stanowisk pracy.

DST3 DST1
DST2 DST4
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007