OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH W BYDGOSZCZY

Święta tuż tuż… Z tej okazji  w przedświątecznej atmosferze, w dniu 15 grudnia bieżącego roku uczestnicy bydgoskiego hufca wykonywali bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne, zdobiąc je według własnej inwencji.

Głównym celem tego spotkania było kształcenie właściwego stosunku do tradycji
i zwyczajów świątecznych. Projekt miał także na celu przypomnienie i spopularyzowanie własnoręczne wykonywanie, tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych.

Młodzież do tego przedsięwzięcia przygotowywała się poprzez cyklu warsztatów, które odbywały się przez ostatni miesiąc w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie. Zapewniały one możliwość rozwoju ekspresji plastycznej oraz wzbogacenie doświadczeń plastycznych. Podczas warsztatów uczniowie poznawali ciekawe techniki tworzenia ozdób. Podczas ostatnich zajęć wykonane zostały wianki bożonarodzeniowe, choinki, a także  bombki, które sprawiły najwięcej radości uczestnikom spotkania. Dzięki odpowiedniemu doborowi wzorów i materiałów powstały niepowtarzalne prace.  

Młodzież podczas podsumowania zajęć stwierdziła, że własnoręczne wykonanie ozdób sprawi, iż choinki w domach będą  bardziej wyjątkowe. Zajęcia dostarczyły nie tylko radości, ale również pozwoliły twórczo spędzić czas i dały odczuwalną satysfakcję z efektów pracy.

PLA1(1) Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych.
PLA2(1) Prace wykonane przez młodzież.     
PLA3(1)  

”            

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007