OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„WEEKEND CUDÓW” W TORUNIU

W dniach 7-8 grudnia uczestnicy oraz kadra OSiW w Toruniu wzięli udział  w „Weekendzie Cudów” w ramach projektu „Szlachetna Paczka”.

Ciężka praca i zaangażowanie wolontariuszy w rejonie Toruń Stawki zaowocowały wsparciem dla 30 rodzin  o łącznej wartości prawie 80 tysięcy złotych. Celem projektu jest wsparcie rodzin w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej zdarzeniem losowym, chorobą lub niepełnosprawnością, wielodzietnością, startem w samodzielność czy starością i osamotnieniem.  Szlachetna Paczka to mądra pomoc, która ma  zaszczepić w ludziach „mentalność wędkarza”, dać impuls do zmiany i wiary we własne możliwości.

Praca w rejonach rozpoczęła się już w sierpniu, kiedy to osoby zainteresowane udziałem w projekcie przechodziły szkolenia. We wrześniu odbył się w Toruniu event  #odpowiadamdobrem promujący ideę wolontariatu, a w październiku wolontariusze rozpoczęli pracę z rodzinami.

Zwieńczeniem był „Weekend Cudów”, który dzięki Darczyńcom sprawił, że dla wielu tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą niezapomniane. Radość obdarowanych, ich łzy szczęścia  i słowa wdzięczności były najlepszą nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w projekt.

cud2 cud3
cud4 cud5
cud6 cud7
   
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007