OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GDZIE IŚĆ DO PRACY?

Dnia 6 grudnia 2016 roku młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu wzięła udział w Regionalnych Dniach Kariery, które odbyły się w auli UMK przy ulicy Gagarina.

 Celem wydarzenia było przedstawienie młodzieży różnorodnych propozycji kształcenia, sformułowanych w oparciu o aktualne trendy rynku pracy i deficytowe zawody. Ideą tego spotkania było dotarcie do uczniów oraz ułatwienie im kontaktu z pracodawcami, dlatego też zaprezentowali się przedstawiciele wielu firm i instytucji, m.in. Nokia, Telmon, Kaufland, Cybercom, PKO, itp. Wydarzenie to składało się z kilku części: targowej, która polegała na bezpośrednim spotkaniu z pracodawcami przy stoiskach, gdzie młodzież mogła bliżej zapoznać się ze specyfiką pracy w danej instytucji oraz warsztatowej, podczas której uczestnicy mogli określić swoje predyspozycje zawodowe, jak również  przejść  kurs pisania CV zgodnie ze standardami europejskimi. Nie zabrakło również ciekawych wykładów, np.  o marketingu internetowym czy faktach i mitach dotyczących tak zwanej „pracy na słuchawkach”.

W czasie tego meetingu młodzi ludzie dowiedzieli się - jak szukać pracy, jak rozmawiać z pracodawcą i czym kierować się podczas wyboru dalszego kształcenia zawodowego.

AUL3 Stoiska pracodawców
AUL1 „W okienku UMK”

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007