OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GÓRA GROSZA W BRODNICY

Między 10 a 21 grudnia członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych brodnickiego hufca zbierali wśród swoich kolegów monety groszowe.

 Tradycyjnie już od wielu lat, w styczniu w całej Polsce dzieci i młodzież uczestniczą w szlachetnej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy również przyłączyli się do XIX już edycji tej akcji. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. W tym celu zbiera się monety groszowe – stąd nazwa akcji. Ponadto, dzięki działaniom związanym z Górą Grosza, problem konieczności pomocy poszkodowanym przez los dzieciom, jest nagłaśniany – przez co mogą one liczyć na dobre serca ludzi z całego kraju nie tylko w grudniu, ale także w ciągu całego roku.

Zbierane rokrocznie „groszaki” zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiono i doposażono małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Należy też pamiętać, że udział w tej akcji ma uświadomić uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

gor5 gor2
gor1 gor4
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007